Рекомендації: підвищіть свою конкурентоспроможність

Рекомендації: підвищіть свою конкурентоспроможність

Кандидати часто не готові надати рекомендації від попередніх роботодавців. Хоча рекомендації - це хороший бонус для отримання роботи.

Завдяки рекомендаціям можна справити хороше враження на потенційного роботодавця. Дізнатися про оцінку роботи кандидата намагаються практично всі менеджери і рекрутери. Якщо ви не надасте необхідні документи, роботодавець за допомогою телефону може запитати про ваші успіхи у ваших попередніх роботодавців. У цьому випадку роботодавець може отримати про вас є неповну або спотворену інформації, оскільки застане зненацька вашого колишнього роботодавця. Або роботодавець взагалі не дізнається про ваші успіхи, коли на останньому місці роботі були кадрові зміни і нинішній персонал навіть не чув про вас. Зв'язатися з колишнім роботодавцем може взагалі не вдасться.

Щоб завоювати довіру в очах потенційного роботодавця і збільшити ваші шанси на успішне працевлаштування, ми рекомендуємо не забувати використовувати рекомендації.

Рекомендації є хорошим рішенням для кандидатів, які занадто сором'язливі, і не можуть показати свій потенціал і себе в кращому світлі під час інтерв'ю. Рекомендації - також ще один аргумент на користь кандидата у разі, коли на одну посаду претендують декілька рівноцінних кандидатів.

Яку інформацію мають містити рекомендації?

По-перше, рекомендації мають бути вашою ініціативою. Колишній роботодавець сам їх вам не запропонує. Написати рекомендації можуть генеральний директор, керівник департаменту або HR-менеджер.

Рекомендації мають бути інформативними і переконливими, а не тільки підтверджувати той факт, що ви працювали в цій компанії. Новий роботодавець потребує конкретні факти: актуальна посада, строк роботи, посадові обов'язки і досягнення. Загальних фраз, таких як "відповідальний", "працьовитий" і т.п. краще уникати. Замість цього краще написати, що "за весь період роботи не було допущено жодних серйозних помилок" і т. д.

Бажано визначити причину звільнення у м'якій формі. Рекомендації на фірмовому бланку викликають більше довіри.

Якщо ви молодий фахівець без досвіду роботи, рекомендації вам може надати науковий керівник, куратора або будь-який інший орган за місцем навчання.

Кому потрібні рекомендації?

Відповідь проста - кандидати різного віку і професій. Рекомендації на прибиральницю, кладовщика, медсестру, і навіть вантажників є доброю гарантією якості послуг. Для кандидатів на керівні посади рекомендації є більш важливими, тому що роботодавець хоче бути впевнений у надійності працівника.

На ринку праці необхідно використовувати будь-яку можливість для підвищення своєї конкурентоспроможності. Так що наступного разу, коли ви будете звільнятися - не забудьте попросити керівника про рекомендації.

Подібні матеріали

Як правильно скласти резюме. Структура резюме.
Від того, наскільки професійно буде складено ваше резюме, залежить не тільки ваша кар'єра, але, й...
Навіщо заповнювати анкету для тих, хто шукає роботу
Ви взяли з собою на співбесіду кілька копій резюме і вже підготувалися до можливих питань? Ви...
Як поліпшити своє резюме: 10 простих порад
Скласти ефективне резюме не так складно, як здається на перший погляд. Потрібно лише пам'ятати, що...
Як підготуватися до співбесіди
Від того, як ви підготуєтеся до співбесіди, і як на ній будете поводитися, залежить кінцевий...