Співбесіда при прийомі на роботу? Це легко!

Як підготуватися до співбесіди

Від того, як ви підготуєтеся до співбесіди, і як на ній будете поводитися, залежить кінцевий результат. Дізнайтеся, що потрібно зробити для того, щоб залишити після себе гарне враження, як про працівника, який просто необхідний компанії, і тим самим отримати роботу.

Мета співбесіди - показати, що ваші навички, знання і досвід максимально відповідають вимогам посади, на яку ви претендуєте. Під час інтерв'ю ви повинні довести свідомість вашого вибору, знання своєї професії і галузі, до якої належить компанія, бажання працювати в ній.

Як підготуватися до співбесіди

У рамках підготовки до співбесіди важливо зробити попередню розвідку. Вам потрібно зібрати якомога більше інформації про компанію, до якої ви йдете на співбесіду, і людей, з якими плануєте зустрітись.

Корисну інформацію можна отримати різними способами. Якщо це велика компанія, ознайомьтеся з її продукцією чи послугами. Багато компаній розповсюджують свої листівки і брошури. Спробуйте знайти інформацію про фірму в пресі або в Інтернеті.

Ви можете поговорити з кимось, хто працює або працював у цій компанії. Від нього ви можете дізнатися багато корисних речей, але слід враховувати, що його описання матиме суб'єктивне забарвлення. Можливо, що на деякі з ваших питань зможе відповісти HR фахівець, який запросив вас на співбесіду.

Що потрібно знати про компанію, до якої ви йдете на співбесіду:

 • Які продукти або послуги пропонує компанія?
 • Де і кому вона продає продукти і послуги?
 • Скільки років існує?
 • Наскільки змінились задачі компанії з моменту її заснування?
 • Чи керівництво компанії є стабільним, або таким, що часто змінюється?
 • Чи були спроби поглинення компанії іншими?
 • Чи був прибутковим для компанії минулий рік? Останні три роки?
 • Чи скоротилася кількість працівників протягом останніх трьох років? Чому?
 • Чи є компанія частиною якогось великого об'єднання?
 • Чи надає преса компанії велику увагу? Чому?
 • Яка репутація у компанії?
 • Яке ставлення до персоналу?
 • Які нові проекти в компанії розвиваються?
 • Чи працює компанія лише в Чеській Республіці чи має партнерів і філії за кордоном?
 • Які перспективи має галузь, до якої належить фірма?

Деякі поради

Друге, що ви повинні зробити, щоб підготуватися до співбесіди, це проведення самоаналізу і підготувка відповіді на питання рекрутерів. Деякі питання можуть мати практичний характер, наприклад: "Ви готові витрачати 30% свого часу в ділових поїздках?". Інші мають за ціль оцінити вашу мотивацію, визначити діапазон ваших інтересів, перевірити компетентність, знання компанії і галузі, вміння швидко знаходити правильні рішення.

Перед інтерв'ю, подумайте, що одягнути. Зовнішній вигляд і поведінка дуже важливі і складають перше враження. Якщо ви йдете на співбесіду у фінансову установу, то виберіть консервативний одяг. Якщо ви збираєтеся на співбесіду в будівельну або дизайнерську фірму, можете собі дозволити неформальний одяг. Для жінок найкраще одягти на співбесіду консервативний одяг, не впадайте до крайнощів при виборі довжини спідниці, кольору і аксесуарів.

По-перше, переконайтеся, що ви знаєте, як дістатися до будівлі, де розташована компанія, і де припаркувати автомобіль. Виходьте на співбесіду вчасно.

У ніч перед співбесідою потрібно гарно виспатися. Позбавлені сну люди ніколи не справлять хороше враження. Спробуйте лягти в звичайний час, не раніше і не пізніше.

Не забудьте взяти з собою на співбесіду документи, що підтверджують вашу кваліфікацію, освіту та інші знання.

Пам'ятайте, що при вибору з декількох кандидатів однакової кваліфікації, ваша здатність справити гарне враження під час співбесіди відіграє ключову роль.

Подібні матеріали

Рекомендації: підвищіть свою конкурентоспроможність
Кандидати часто не готові надати рекомендації від попередніх роботодавців. Хоча рекомендації - це...
Як правильно скласти резюме. Структура резюме.
Від того, наскільки професійно буде складено ваше резюме, залежить не тільки ваша кар'єра, але, й...
Навіщо заповнювати анкету для тих, хто шукає роботу
Ви взяли з собою на співбесіду кілька копій резюме і вже підготувалися до можливих питань? Ви...
Як поліпшити своє резюме: 10 простих порад
Скласти ефективне резюме не так складно, як здається на перший погляд. Потрібно лише пам'ятати, що...