Як поліпшити своє резюме: 10 простих порад

Як поліпшити своє резюме: 10 простих порад

Скласти ефективне резюме не так складно, як здається на перший погляд. Потрібно лише пам'ятати, що ефективне резюме має відповідати вимогам до вакансії і потребам роботодавця. Таке резюме має:

 • бути структурованим, коротким, грамотним і легко читаним;
 • найбільш вигідно характеризувати ваш досвід роботи;
 • підкреслювати досягнуті вами успіхи;
 • акцентувати увагу роботодавця на ваших перевагах як кандидата.

Варто також позбутися у резюме непотрібної інформації, але є й інші важливі моменти.

 • Резюме має відповідати напряму, за яким ви хочете працювати в даний момент. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу в сфері продажів, ви не повинні зосереджуватись на посаді адміністратора. Вкажіть хоча би останню актуальну посаду у даній сфері.
 • Перелік особистих характеристик, таких як «амбітний», «відповідальний», «старанний» і т.д., не приймаються всерйоз роботодавцем. Це занадто абстрактно і стереотипно. У цьому розділі опишіть, наприклад, список ваших публікацій та інших особистих досягнень.
 • Розкажіть про ваше знання іноземних мов. Наприклад, "англійська - розмовна, з досвідом роботи у веденні ділового листування», або «німецька - розмовна, зі словником», а не просто "німецька - середній рівень». Завдяки цьому ви продемонструєте свій професіоналізм і збережете власний час і час HR-менеджер, якщо з самого початку ви не підійдете за параметром знанням мов.
 • Резюме має точно відповідати вимогам до посади, на яку ви претендуєте. Якщо ви можете працювати і як мережевий адміністратор, і як програміст, і вам все одно, на якій з цих двох посад ви будете працювати, то краще скласти два різних резюме, а не писати у назві одного "мережевий адміністратор, програміст".
 • Резюме має містити ключові слова, завдяки яким роботодавець легко і швидко зможе знайти ваше резюме в мережі Інтернет. Вони повинні в точності збігатися зі сферою вашої діяльності та посадою, на яку ви претендуєте. Наприклад, "харчування", "програміст PHP", "продаж" і т.д.
 • Професійні досягнення опишіть, використовуючи цифри і факти. На який відсоток ви збільшили продаж? Скільки проектів ви завершили? Ця інформація дозволяє вигідно виокремити ваше резюме серед резюме інших кандидатів.
 • При відправці резюме роботодавцеві безпосередньо не використовуйте формати файлів, для перегляду яких необхідні додаткові зусилля або спеціальне програмне забезпечення. Наприклад, не відправляйте своє резюме в архіві .rar або .zip, а також у форматі PDF. Що стосується формату популярного застосунку Microsoft Office Word - не відправляйте резюме у розширенні .docx, оскільки, моливо, ще не всі HR-менеджери встановили нову версію програми, і при відкритті документу з таким розширенням можуть виникнути проблеми. Збережіть резюме в звичайному форматі .doc - такий документ можна легко переглядати і в нових, і старих версіях Word.
 • Якщо ви вирішили розмістити у резюме фото, підійдіть до її вибору серйозно. Домашні фото, знімки з відпустки або нового року залиште в особистому архіві.
 • При розгляді великої кількості резюме ймовірніше за все, що HR-менеджер ретельно оцінить правильно структуроване резюме. Резюме має бути розділене на логічні розділи, з використанням списків, щоб воно було інформативним, але при тому й лаконічним, і щоб HR-менеджеру було легко працювати з ним.
 • Переконайтеся в тому, ваше резюме не містить помилок або неточностей. Станьте на місце менеджера, переконайтеся, що ваше резюме логічно складене, легко читається, не містить непотрібної інформації і може відповісти на питання: "Чому саме ви є достойним кандидатом на цю посаду?".

Подібні матеріали

Рекомендації: підвищіть свою конкурентоспроможність
Кандидати часто не готові надати рекомендації від попередніх роботодавців. Хоча рекомендації - це...
Як правильно скласти резюме. Структура резюме.
Від того, наскільки професійно буде складено ваше резюме, залежить не тільки ваша кар'єра, але, й...
Навіщо заповнювати анкету для тих, хто шукає роботу
Ви взяли з собою на співбесіду кілька копій резюме і вже підготувалися до можливих питань? Ви...
Як підготуватися до співбесіди
Від того, як ви підготуєтеся до співбесіди, і як на ній будете поводитися, залежить кінцевий...