Як правильно скласти резюме

Як правильно скласти резюме. Структура резюме.

Від того, наскільки професійно буде складено ваше резюме, залежить не тільки ваша кар'єра, але, й можливо, все ваше подальше життя. Дізнайтеся докладніше про те, що ви повинні знати, аби правильно написати резюме.

Незалежно від того, як ви шукаєте роботу - через друзів і сім'ю, рекламні оголошення в газетах або в Інтернеті, настає момент, коли вас попросять надати своє резюме. Зараз для всіх очевидно, що без добре написаного резюме пошук роботи не принесе бажаних результатів.

Чому необхідно скласти резюме

Резюме є одним з найбільш ефективних інструментів для пошуку роботи. Мова йде про стисле викладення для потенційного роботодавця найбільш важливих фактів вашої біографії, головним чином, пов'язаних з вашим досвідом роботи, навичками і знаннями. Прочитання резюме і створення першого враження займає не більше 1-2 хвилин, так що дуже важливо одразу же привернути увагу роботодавця, зацікавити і мотивувати його запросити вас на співбесіду. При написанні резюме варто пам'ятати, що це ваша візитна картка, яка має виділили вас з маси людей, які шукають роботу.

Структура резюме

Резюме зазвичай складається з 1-2 сторінок і включає в себе наступні розділи:

Контактна інформація

  • Ім'я та прізвище.
  • Адреса (включаючи індекс).
  • Номер телефону (домашній, контактний, робочий з кодом міста). Робочий номер телефону вказується тільки у тому разі, якщо ви маєте можливість вільно говорити по телефону на робочому місці.
  • Адреса електронної пошти (якщо ви ще не маєте своєї особистої, створіть її).

Мета (не обов'язково, але бажано):

Короткий опис того, на яку посаду ви претендуєте і чому (не більше 6 рядків, переважно 2-3). Коли ви реагуєте на конкретну посаду, то в якості цілі використовуйте ім'я або код тієї посади. Якщо у вас є кілька різних цілей, створіть дві або три версії вашого резюме. Краще створити кілька резюме для різних позицій, ніж одне спільне.

Кваліфікація.

Це стисла інформація про ваші сильні сторони і досягнення, які ви вважаєте найбільш важливими для потенційних роботодавців.

Досвід роботи

У зворотному хронологічному порядку (спочатку, останнє місце роботи). Це найважливіша частина резюме, де описується досвід, як правило, протягом останніх 10 років, виглядає наступним чином:

  • назва компанії;
  • напрям діяльності компанії;
  • період роботи;
  • функції та обов'язки;
  • професійні навички та досягнення.

Освіта

Чим більше часу пройшло з моменту закінчення школи, тим менше місця повинний займати цей розділ резюме - для випускників та студентів освіта розміщується перед досвідом роботи (якщо такий є). Можна виділити ті предмети, які відповідають вашій цілі працевлаштування. Також варто відзначити: навчальні курси, семінари, тренінги, стажування тощо.

Додаткова інформація:

Володіння іноземними мовами і комп'ютерними програмами, наявність водійського посвідчення, членство в професійних організаціях тощо (будь ласка, вказуйте хобі, тільки якщо воно тісно пов'язане з роботою).

Рекомендації.

Якщо можливо, будь ласка, вкажіть, що рекомендації надаються за запитом, але цей пункт краще зазначити в кінці резюме.

Яким має бути успішне резюме

При складанні резюме пам'ятайте про декілька принципів:

  • Структура. Вся інформація в резюме повинна бути надана в певному порядку і відповідати обраному стилю.
  • Вибірковість. До того, як приступити до написання резюме, спочатку визначте свою мету - вирішіть яку роботу ви хочете отримати. Проаналізуйте ваші знання і виберіть з них тільки ті , які максимально відповідають цілі. Вибірковий підхід захистить резюме від надмірної, непотрібної інформації.
  • Об'єктивність. Коли ви описуєте свій досвід і навички, будь ласка, дайте реалістичну і об'єктивну інформацію. Будьте готові пояснити всю інформацію, яку ви надали у вашому резюме.
  • Стислість. Резюме не повинно перевищувати двох сторінок, так що інформацію необхідно вказувати стислу, з акцентом на найбільш важливих і значущих моментах для роботодавців.
  • Ясність. При складанні резюме ви повинні висловлюватись зрозуміло.
  • Активність. Не будьте багатослівні і намагайтеся уникати пасивних форм. Наголосіть на отриманих результатах за допомогою дієслів дії.
  • Позитивність. Віддавайте перевагу позитивній інформації понад негативній.
  • Зосередженість на досягненнях. Зосередьтеся на ваших досягненнях.

Резюме краще створити на двох мовах. Звичайно, що резюме, написане іншою мовою, має відповідати тим самим вимогам написання, грамотності і стилістики, як і резюме, написане рідною мовою.

Подібні матеріали

Легко та швидко реагуйте на відібрані оголошення про роботу. Створіть аккаунт на сайті Workmarket...
Шукаю роботу в Чехії, Європі: знайдіть достойну роботу в Євросоюзі на порталі Workmarket
Шукаю роботу в Чехії, Європі: знайдіть достойну роботу на порталі Workmarket! Де шукати роботу в...