Співбесіда при прийомі на роботу? Це легко!

Як підготуватися до співбесіди

Від того, як ви підготуєтеся до співбесіди, і як на ній будете поводитися, залежить кінцевий результат. Дізнайтеся, що потрібно зробити для того, щоб залишити після себе гарне враження, як про працівника, який просто необхідний компанії, і тим самим отримати роботу.

Мета співбесіди - показати, що ваші навички, знання і досвід максимально відповідають вимогам посади, на яку ви претендуєте. Під час інтерв'ю ви повинні довести свідомість вашого вибору, знання своєї професії і галузі, до якої належить компанія, бажання працювати в ній.

Як підготуватися до співбесіди

У рамках підготовки до співбесіди важливо зробити попередню розвідку. Вам потрібно зібрати якомога більше інформації про компанію, до якої ви йдете на співбесіду, і людей, з якими плануєте зустрітись.

Корисну інформацію можна отримати різними способами. Якщо це велика компанія, ознайомьтеся з її продукцією чи послугами. Багато компаній розповсюджують свої листівки і брошури. Спробуйте знайти інформацію про фірму в пресі або в Інтернеті.

Ви можете поговорити з кимось, хто працює або працював у цій компанії. Від нього ви можете дізнатися багато корисних речей, але слід враховувати, що його описання матиме суб'єктивне забарвлення. Можливо, що на деякі з ваших питань зможе відповісти HR фахівець, який запросив вас на співбесіду.

Що потрібно знати про компанію, до якої ви йдете на співбесіду:

 • Які продукти або послуги пропонує компанія?
 • Де і кому вона продає продукти і послуги?
 • Скільки років існує?
 • Наскільки змінились задачі компанії з моменту її заснування?
 • Чи керівництво компанії є стабільним, або таким, що часто змінюється?
 • Чи були спроби поглинення компанії іншими?
 • Чи був прибутковим для компанії минулий рік? Останні три роки?
 • Чи скоротилася кількість працівників протягом останніх трьох років? Чому?
 • Чи є компанія частиною якогось великого об'єднання?
 • Чи надає преса компанії велику увагу? Чому?
 • Яка репутація у компанії?
 • Яке ставлення до персоналу?
 • Які нові проекти в компанії розвиваються?
 • Чи працює компанія лише в Чеській Республіці чи має партнерів і філії за кордоном?
 • Які перспективи має галузь, до якої належить фірма?

Деякі поради

Друге, що ви повинні зробити, щоб підготуватися до співбесіди, це проведення самоаналізу і підготувка відповіді на питання рекрутерів. Деякі питання можуть мати практичний характер, наприклад: "Ви готові витрачати 30% свого часу в ділових поїздках?". Інші мають за ціль оцінити вашу мотивацію, визначити діапазон ваших інтересів, перевірити компетентність, знання компанії і галузі, вміння швидко знаходити правильні рішення.

Перед інтерв'ю, подумайте, що одягнути. Зовнішній вигляд і поведінка дуже важливі і складають перше враження. Якщо ви йдете на співбесіду у фінансову установу, то виберіть консервативний одяг. Якщо ви збираєтеся на співбесіду в будівельну або дизайнерську фірму, можете собі дозволити неформальний одяг. Для жінок найкраще одягти на співбесіду консервативний одяг, не впадайте до крайнощів при виборі довжини спідниці, кольору і аксесуарів.

По-перше, переконайтеся, що ви знаєте, як дістатися до будівлі, де розташована компанія, і де припаркувати автомобіль. Виходьте на співбесіду вчасно.

У ніч перед співбесідою потрібно гарно виспатися. Позбавлені сну люди ніколи не справлять хороше враження. Спробуйте лягти в звичайний час, не раніше і не пізніше.

Не забудьте взяти з собою на співбесіду документи, що підтверджують вашу кваліфікацію, освіту та інші знання.

Пам'ятайте, що при вибору з декількох кандидатів однакової кваліфікації, ваша здатність справити гарне враження під час співбесіди відіграє ключову роль.

Подібні матеріали

Як правильно скласти резюме. Структура резюме.
Від того, наскільки професійно буде складено ваше резюме, залежить не тільки ваша кар'єра, але, й...
Навіщо заповнювати анкету для тих, хто шукає роботу
Ви взяли з собою на співбесіду кілька копій резюме і вже підготувалися до можливих питань? Ви...
Як поліпшити своє резюме: 10 простих порад
Скласти ефективне резюме не так складно, як здається на перший погляд. Потрібно лише пам'ятати, що...